З 1 вересня набувають чинності нові ДБН. Яких змін очікувати? - Галицький експертний центр

З 1 вересня набувають чинності нові ДБН. Яких змін очікувати?

Home / Новини / З 1 вересня набувають чинності нові ДБН. Яких змін очікувати?

З 1 вересня 2018 року наберуть чинності нові державні будівельні норми (ДБН) №5/2018, затверджені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Набирають чинності одразу три нових ДБН: «Планування і забудова територій», «Вулиці та дороги населених пунктів» та «Будинки і споруди. Заклади освіти».

Обмеження щільності забудови

Багатоповерхівки, які перевищують 12 поверхів, займатимуть не більше 30% від одного гектара, 5-8 поверхівки – не більше 40%, 4-поверхівки – до 45%.

Крім того, у ДБН вводяться поняття обмежувальних ліній «зеленої», «блакитної», «жовтої».

Обмеження висотності. «Блакитна лінія»

Обмежує висотність новобудов залежно від розміру населеного пункту.

У селах з населенням до 1000 осіб дозволять лише садибну забудову. У селах, де проживає більше 1000 жителів, можна проектувати також багатоквартирні будинки з максимальною висотою – чотири поверхи (до 12 м). У селищах міського типу – ще й 5-поверхівки (до 15 м).

Для міст з населенням до 50-ти тисяч максимальна висота становитиме 9-поверхів (до 27 м). Максимально допустима висотність житлової забудови у містах з населенням понад 100 тисяч встановлюється документацією з просторового планування. На максимальну висотність впливатиме рельєф та можливості їхньої інфраструктури.

Вимоги до безпеки евакуації. «Жовта лінія»

Нововведення стосується вимог забезпечення безперешкодного під’їзду пожежних машин до житлових будинків. З набранням чинності нових будівельних норм розміщення паркінгів на території житлових комплексів буде заборонене. Натомість запропонована альтернатива – підземний паркінг та відкриті майданчики на допустимій відстані 300-500 м від будинку.

«Зелена лінія»

Обмежує будівництво в парках та рекреаційних зонах.

Дитячі садки

Відповідно до нових будівельних норм, на перших-других поверхах житлових будинків дозволено влаштовувати дитячі садки та ясла, розраховані на 120 дітей. Раніше ДБН передбачали тільки окремі споруди під дошкільні навчальні заклади.

Безперечною перевагою нових ДБН є висування вимог щодо забезпечення безперешкодного під’їзду пожежних машин до житлових будинків. З набранням чинності будівельних норм розміщення паркінгів на території житлових комплексів буде заборонено. Натомість запропонована альтернатива – підземний паркінг та відкриті майданчики на допустимій відстані 300-500 м. від будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *